США і Захід можуть опустити Росію до рівня Північної Кореї і Куби, – Огризко

NTA

Якщо сенат США визнає Росію країною-спонсором тероризму, то це опустить РФ до рівня Північної Кореї чи Куби. Це означатиме повну міжнародну ізоляцію Росію.

Так прокоментував резолюції, яку зареєстрували у сенаті Сполучених Штатів, ексміністр закордонних справ України, керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко у спецефірі NTA.

«Північна Корея та Куба – це країни-міжнародні ізгої. І Росія може стати такою. Але одна справа, коли такий статус мають невеличкі країни, й геть інше – коли держава такого розміру як РФ. Це буде тотальна міжнародна ізоляція. Ніхто із партерів і союзників США не захоче йти всупереч рішенню Вашингтона», – переконаний Володимир Огризко.

Водночас він зауважив, що у 2014 році, коли Росія анексувала Крим і почала вторгнення на схід України, західний світ ще не прокинувся і був не готовий до радикальних кроків.

«Насправді справа не так в статусі країни – є вона визнаною спонсоркою тероризму чи ні – а в позиції Заходу. У 2014 році Захід ще не хотів давати відвертих оцінок тому, що робить РФ. На Заході ще були дуже потужні сили, які хотіли продовження економічної співпраці з Росією, заробляння великих коштів. Вони не були готові ні морально, ні фізично, ні психологічно готовими карати Росію. Лише брутальність цих двох з половиною місяців допомогла зрозуміти, що далі так не може бути.

На думку Огризка, західний світ нарешті зрозумів, що потакання та спроби умиротворення Росії – це наражати власні країни на небезпеку.

«Питання не в резолюціях, а в розумінні ситуації», – резюмував Володимир Огризко.