Зеленський вважає, що мають бути превентивні санкції за погрози застосування ядерної зброї

Гордон

Публічні заяви лідерів держав щодо можливості застосування ядерної зброї мають бути підставою для жорсткої реакції та превентивних санкцій.Таку думку 11 травня під час онлайн-спілкування зі студентами провідних університетів Франції, представниками академічних кіл та медіа висловив президент України Володимир Зеленський.

Захід у Facebook транслював Офіс президента України (ОПУ).

Зеленський зазначив, що неодноразово порушував питання про погрози використання ядерної зброї з боку РФ, але Росія не одна у світі озвучує такі погрози, а найстрашніше якщо вона застосовуватиме не лише погрози, а й свої ядерні можливості, тоді це буде сигналом для всіх, що так можна.

"Тому, я вважаю, що мають бути превентивні санкції. Якщо людина говорить про це в медіа, якщо вона публічно говорить і погрожує застосувати ядерну зброю у разі… То далі навіть не цікаво, що ця людина говорить. У разі чого? Такі ультиматуми цілковито не цікаві. Це свідчить про те, що вже відбулася дискредитація будь-яких домовленостей щодо незастосування ядерної зброї", сказав глава Української держави, його цитує пресцентр ОПУ.

Така дискредитація відбулася після порушення РФ Будапештського меморандуму і після публічних погроз застосування ядерної зброї, додав Зеленський.

На думку президента, відповідальність за цю ситуацію несе насамперед глава Кремля Володимир Путін.

"Тому що не всі в Росії за застосування ядерної зброї проти України чи світу. Я впевнений у цьому. Є багато людей, які підтримують і Україну, і цивілізований шлях вирішення будь-яких військових конфліктів, мирного врегулювання. Але, на жаль, через інформаційну політику їх відсоток у Росії стає все меншим і меншим", резюмував Зеленський.