Єврокомісія представить план підвищення енергобезпеки на 195 мільярдів євро

Kosatka.Media

Європейська комісія (ЄК) готується представити план скорочення залежності Євросоюзу від російських енергоресурсів до 2027 року, що передбачає нові, більш амбітні цілі щодо використання відновлюваних джерел енергії та енергозбереження, пишуть ElectroVesti.ua.

ЄК пропонує підвищити до 45% із нинішніх 40% цільовий показник частки «зеленої» енергетики в енергобалансі ЄС на 2030 рік. Крім того, регулятор пропонує країнам регіону поставити за мету скоротити до цього часу споживання енергії на 13% у порівнянні з оцінками 2020 року, а не на 9%, як планується зараз.

Стратегія, пропонована ЄК, як очікується, дозволить ЄС економити на закупівлі газу, нафти та вугілля відповідно 80 млрд євро, 12 млрд євро та 1,7 млрд євро на рік.

План європейського регулятора також включає виділення мільярдів євро на інвестиції в інфраструктуру, яка дозволила б забезпечити достатній імпорт СПГ та трубопровідного газу з нових джерел.

Серед інших цілей, які пропонує ЄК, – збільшення виробництва відновлюваного водню в регіоні до 10 млн тонн на рік до 2030 року та забезпечення його імпорту в обсязі ще 10 млн тонн на рік.

Постійні представники країн Євросоюзу на рівні послів погодили мандат на переговори з Європарламентом щодо спільного використання газових сховищ на користь усіх членів ЄС.