Лідери ЄС та Японії підтвердили свою політику щодо санкцій проти росії

Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Kyodo News.

«Вторгнення росії в Україну розхитує фундамент міжнародного порядку, що охоплює не лише Європу, а й Азію, і є абсолютно неприпустимим», - заявив Кісіда на спільній пресконференції у Токіо.

Він також попередив про наслідки війни для регіонів за межами Європи та наголосив на необхідності ніколи не допускати застосування сили для зміни статус-кво.

Мішель зазначив, що Японія та Європейський Союз мають глибокі та динамічні відносини, об'єднані фундаментальними цінностями демократії й верховенства права, та закликав зміцнювати двостороннє партнерство.

Читайте також: Через санкції рф використовує чіпи з холодильників та посудомийок у військовій техніці - Мінторг США

«Війна росії проти України показала, що поглиблене співробітництво - це не розкіш, а життєва необхідність», - додав він.

За словами фон дер Ляєн, нині на кону стоїть не тільки майбутнє України та ЄС, а світового порядку.

«Як і Європейський Союз, Японія розуміє, що тут стоїть на кону. Не тільки майбутнє України. Не тільки майбутнє Європи. Але майбутнє світового порядку, заснованого на правилах. Тому для партнерів-однодумців, як ЄС та Японія, ще важливіше зміцнювати свої відносини», - наголосила вона.

24 лютого російська федерація розпочала новий етап війни проти України - повномасштабне вторгнення, російські загарбники обстрілюють та бомбардують мирні міста й села України, катують і вбивають мирне населення.

США, ЄС, Велика Британія, Японія та інші країни ввели та продовжують запроваджувати санкції проти росії.

Фото: Kyodo