Напад РФ на Україну змінив формулу європейської безпеки, – Джонсон

UA.NEWS

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що повномасштабне вторгнення РФ на територію України завершило геополітичну епоху, яка тривала після холодної війни. Про це він заявив під час прес-конференції в Гельсінкі з президентом Фінляндії Саулі Нійністе, пише видання Yle.
«Напад Росії на Україну змінив формулу європейської безпеки, змінив нашу дійсність і наше майбутнє. Ми стали свідками кінця епохи після холодної війни, а напад на Україну, хоч як це сумно, відкрив нову сторінку», – сказав Джонсон.
У свою чергу президент Фінляндії Нійністе нагадав затвердження РФ: нейтралітет Швеції та Фінляндії стабілізує ситуацію у Балтійському регіоні. Але вже наприкінці минулого року риторика Кремля кардинально змінилася. Бо там заявили, що Фінляндія та Швеція не можуть вступити до НАТО.

Нійністе зазначив, що Швеція та Фінляндія залишалися позаблоковими за власним бажанням, однак своїми заявами РФ дала зрозуміти, що у цих країн не може бути своєї волі, що підштовхнуло серйозно замислитися.
«І те, що сталося 24 лютого і досі триває, жахлива війна в Україні повністю змінила картину. Вони готові напасти на сусідню країну. І коли запитують, як Росія поставиться до вступу Фінляндії до НАТО... Якщо це станеться, то я би сказав, що ви самі до цього привели. Подивіться у дзеркало», – додав Нійністе.