Кондратюк подякувала парламенту Естонії за всі рішення, ухвалені на підтримку України

Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це вона зазначила у Фейсбуці, інформуючи про перебіг свого візиту до Естонії.

Зокрема, Кондратюк повідомила, що розпочала візит з робочої зустрічі із справжнім другом України, спікером Рійгікогу Естонії Юрі Ратас.

“Подякувала за його особистий внесок у ініціювання візитів солідарності керівництва парламентів Балтійських країн в Україну у перший місяць масштабного російського вторгнення. Від імені Верховної Ради висловила вдячність естонському парламенту за усі рішення, прийняті на підтримку України, у т.ч. визнання геноциду Українського народу, який вчиняє рф”, - сказала Кондратюк.

Також парламентарка звернулася до спікера Парламенту Естонії з проханням адвокувати якнайскоріше надання Україні статуту кандидата у члени ЄС вже у червні цього року, “адже йдеться не лише про те, що Україна захищає свободу і безпеку Європи, йдеться про справедливість для Українського народу”.

За словами Кондратюк, Ратас запевнив, що окремо звернеться до усіх керівників парламентів країн ЄС, щоб вони зробили усе можливе для позитивного рішення з цього питання на рівні своїх парламентів.

“Він також наголосив, що Естонія вже надала значну військову та гуманітарну підтримку Україні і не збирається на цьому зупинятися. З вдячністю за цю підтримку, окремо наголосила, що Україна сьогодні потребує саме наступальної зброї”, - розповіла заступниця голови ВР.

Також вона повідомила, що спікер Рійгікогу висловив захоплення мужністю та стійкістю українців, які об'єднали увесь демократичний світ, і довели, що можна успішно боротися з російською загрозою.

“Ми також обговорили надання українцям, які знайшли свій прихисток в Естонії, усього комплексу допомоги: соціальні виплати, можливість для дітей навчатися рідною мовою, психологічної підтримки та працевлаштування.

Разом з Юрі Ратосом висловили впевненість, що з такими вірними друзями та союзниками, як Естонія - Україна обов'язково переможе та відносить свою територіальну цілісність”, - підсумувала Кондратюк.

Читайте також: Кондратюк обговорила в Ризі співпрацю в міжнародних групах задля вступу України в ЄС

Як повідомлялося, Олена Кондратюк 12 травня виступила в Парламенті Естонії, де перебуває з робочим візитом.

Фото: Фейсбук Олена Кондратюк