Прем'єр-міністр Британії вважає, що нормалізація відносин з Путіним більше неможлива

Уніан
Прем'єр-міністр Британії вважає, що нормалізація відносин з Путіним більше неможлива / фото REUTERS

Нормалізувати відносини з Володимиром Путіним вже неможливо, а покаяння для нього буде дуже непростим. Якщо зараз знову почати вести розмови з Кремлем, то ризикує повторитися 2014 рік, коли РФ анексувала Крим і посприяла створенню так званих "ДНР" і "ЛНР".

Такою думкою поділився прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон в інтерв'ю LBC Radio.

Ведучий ефіру запитав, чи міг би Путін повернутися на міжнародну арену в разі "каяття". Джонсон відповів на це: "Зараз покаяння буде дуже непростим для Володимира Путіна... Вважаю, немає нічого неможливого, але я просто не можу зрозуміти, як ми тепер можемо нормалізувати відносини з Путіним".

На думку прем'єр-міністра, якщо почати розмовляти з Кремлем, то ризикує повторитися 2014 рік, коли РФ окупувала Крим. Переважна більшість країн засудила цей акт агресії і не визнала півострів російським.

"І ми ввели санкції, але в той же час ми як би почали з ним розмовляти про майбутнє. І Путін в основному використовував це як спосіб провертати ніж [завдавати ще більше болю страждаючому, — УНІАН] в Україні", — продовжив Джонсон.

Прем'єр-міністр вважає, що в разі укладення угоди з РФ на переговорах Путін міг би вчинити, як в 2014-му, і українці це знають.

"Тому коротка відповідь — "ні". Ніякої ренормалізації, і Великобританія дуже чітко це розуміє. Його [Путіна] потрібно зупинити, і саме це Великобританія і намагається зробити, даючи українцям всю можливу військову підтримку для самозахисту. І ми продовжимо це робити", — підсумував Джонсон.

Нагадаємо, Великобританія допомагає Україні оборонятися від Росії з моменту повномасштабного вторгнення. На початку травня Джонсон виступив онлайн у Верховній Раді нашої країни. Він оголосив про новий пакет допомоги на суму 3 мільярди фунтів і розповів, чому Захід не ввів превентивні санкції проти РФ.

Війна Російської Федерації проти України 24 лютого РФ вторглася в незалежну Україну і влаштувала в країні справжній колапс. Окупанти не тільки захоплюють військові частини, аеропорти та інші стратегічні об'єкти, а й стріляють по мирних жителях і багатоповерхівках міст. 27 лютого 2022 року з'явилася інформація про те, що Білорусь може оголосити війну Україні. Офіційних підтверджень вторгнення її армії на нашу територію поки немає. Вас також можуть зацікавити новини: У Путіна заговорили про зміцнення районів, що межують з Україною Фінляндію тепло зустрінуть в НАТО, а процес її вступу буде гладким і швидким – генсек "Газпром" відмовився від прокачування газу в Європу через польську ділянку трубопроводу