Президент Ердоган пропонував забрати захисників Маріуполя до Туреччини

NTA

Президент Туреччини Реджеп Ердоган звертався до Володимира Путіна, щоби той дозволив вивезти захисників «Азовсталі» в Туреччину через порт у Бердянську.

Таку заяву на брифінгу в «Медіацентрі Україна – Укрінформ» зробив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Він зазначив, що отримав наприкінці квітня звернення командира «Азову» до Ердогана.

Документ одразу ж переклали турецькою мовою і передали очільнику Туреччини.

«Тиждень тому в Україні перебував радник Ердогана. Він розповідав, що вони роблять для наших героїв. Ердоган двічі розмовляв із Путіним. І запропонував надіслати корабель у порт Бердянська, оскільки порт у Маріуполі заміновано, турецька сторона готова була стати гарантом того, що ці бійці до кінця війни перебуватимуть у Туреччині. Окупанти сказали, що випустять лише мирних мешканців, а військові мають здатися у полон», – сказав Джемілєв.

Він додав, що пошук варіантів порятунку українських бійців триває.

А тим часом російські окупанти скидають на «Азовсталь» бомбу за бомбою.

Про це у телеграмі повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Він оприлюднив відео ворожих обстрілів заводу. Нагадаємо, що Росія не погодилася на екстракцію на «Азовсталі» у Маріуполі. Окупанти пропонують лише капітуляцію. Тож спеціальна операція з визволення поранених пройде у декілька етапів. Про це заявила віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук.

Захоплення Маріуполя на Донеччині триває вже 2,5 місяця, і це облога, якої «ще не було в історії». Українські бійці ведуть важкі бої з окупантами, до останніх сил захищаючи територію металургійного комбінату «Азовсталь».

Ватажок такої званої «ДНР» Денис Пушилін підтвердив, що російські сили продовжують спроби захоплення «Азовсталі» в Маріуполі. Також він відкидає можливість екстракції українських військовослужбовців, які зараз перебувають у катакомбах заводу. Серед них сотні поранених.

У районі заводу «Азовсталь» у Маріуполі загинув грузинський боєць – 27-річний Тато Бігвава.