Україні потрібен також британський і європейський Ленд-ліз – Порошенко в ефірі BBC (Відео)

5 канал
Політик закликав західних лідерів до 5 кроків на шляху підтримки України

Україна потребує, аби Британія та Європейський Союз ухвалили рішення про "Ленд-ліз" для України на зразок американського. Про це заявив Петро Порошенко в ефірі BBC.

"Два місяці тому я закликав західних лідерів до 5 кроків на шляху підтримки України. Перша позиція була про Ленд-ліз. Я дуже вдячний за рішення Конгресу США, і ми розраховуємо також від британського парламенту на подібне рішення. Адже ви точно знаєте, що таке Ленд-ліз", – зазначив політик.

І запевнив, що країна потребує як британського, так і європейського Ленд-лізу.

"Позиція друга – План Маршалла. Це про донорську конференцію для підтримки України. Зараз у нас є перспектива щодо $40 млрд, що буквально вчора було оголошено з боку США. З боку Великої Британії – $1,3 млрд. Однак нам знадобиться більше, адже ми потребуємо всього – від продовольства до боєприпасів", – зауважив Порошенко.

Третя позиція – це необхідна зброя.

"Зараз нам потрібно все, і передусім наступальна зброя. Що таке наступальна зброя? Це те, що може змінити правила у цій війні. Можете собі уявити, що майбутнє світу залежить сьогодні від 1000 бронемашин, від 500 танків, від 400 винищувачів та 300 систем ППО", – вказав лідер "ЄС".

"Четверта позиція – санкції та ембарго. І знов на цьому шляху Велика Британія та Сполучені Штати лідирують. Однак нам потрібен шостий пакет санкцій, який має бути запроваджений Європейським Союзом. Окремі європейські країни демонструють небажання до цього кроку, це є символом і свідченням політичної корупції Путіна. Єдність має бути збережена", – закликав він.

І резюмував: "Позиція п'ята – це План дій щодо членства в НАТО та статус офіційного кандидата на членство в Європейському Союзі".