Рада ООН з прав людини вимагає негайно припинити військові дії рф проти України

Укрінформ

Про це йдеться в резолюції Ради ООН з прав людини, яку підтримали 33 країни, утрималися - 12, «проти» проголосували Китай та Еритрея, повідомляє власкор Укрінформу.

«Рада ООН з прав людини підтверджує свою вимогу негайно припинити військові дії проти України, а всі сторони конфлікту поважати фундаментальні принципи та норми міжнародного гуманітарного права, у тому числі утримуватися від будь-яких нападів на цивільне населення та цивільні об'єкти, а також утримуватися від будь-яких порушень та зловживання прав людини в Україні», - йдеться в резолюції Ради ООН з прав людини, ухваленої за результатами 34-ї сесії щодо погіршення ситуації з правами людини в Україні через російську агресію в Женеві.

Читайте також: Візові обмеження США стосуються російських військових, причетних до злочинів у Бучі

У документі наголошується на необхідності утримуватися від будь-якої спонсорованої державою дезінформації, пропаганди війни або пропаганди національної, расової чи релігійної ворожнечі, що є розпалюванням дискримінації, ворожнечі чи насильства, пов’язаних з агресією проти України.

«Рада настійно закликає рф надати представникам і співробітникам міжнародних правозахисних і гуманітарних установ, включаючи спеціалізовані установи ООН, безперешкодний, своєчасний, негайний, необмежений і безпечний доступ до осіб, які були перевезені з постраждалих від конфлікту районів України та утримуються на території рф або районах, які контролюються чи окуповані рф, і надавати відповідним сторонам повний перелік таких переданих осіб та їх місцезнаходження», - вказується в документі.

Читайте також: Українців у Криму женуть в армію рф та позбавляють права на землю – Джапарова в ООН

Рада ООН з прав людини звернулася із проханням до незалежної міжнародної слідчої комісії щодо України провести розслідування подій у районах Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей, а також попросила верховного комісара ООН з прав людини представити доповідь у рамках наступної сесії РПЛ у червні ц.р. щодо серйозної ситуації з правами людини та гуманітарної ситуації в Маріуполі.

Також в документі наголошується на твердій прихильності суверенітету, політичній незалежності, територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів; на нагальній потребі, аби рф негайно припинила свою агресію проти України та вивела війська.

Читайте також: В Україні від початку повномасштабного вторгнення рф загинули 3 496 цивільних – ООН

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні в Женеві відбулася 34-а сесії Ради ООН з прав людини щодо погіршення ситуації з правами людини в Україні через російську агресію.

Сесію було скликано на запит делегації України, який підтримали понад 60 країн. Резолюція також була розроблена та представлена Україною.

Фото: AFP