Рада ООН з прав людини займається розслідуванням злочинів РФ в Україні

Главком

Рада ООН з прав людини проголосувала резолюцію щодо розслідування зловживань з боку російських військ на території України. Про це повідомляє пресслужба Ради ООН.

Зокрема, понад 50 країн підтримали прохання Києва про проведення спеціальної сесії ради для розгляду «погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії».

Резолюцію було прийнято значною більшістю голосів: 33 депутати проголосували за, а двоє - Китай та Еритрея – проти. Також утрималися 12.

BREAKING

The Human Rights Council has voted to increase scrutiny on the "deteriorating human rights situation in #Ukraine stemming from the Russian aggression," particularly given events in #Mariupol and several other towns and cities.

YES: 33
NO: 2
ABSTENTIONS: 12 pic.twitter.com/KoDssTw3Df

— UN Human Rights Council (@UN_HRC) May 12, 2022

«Рада ООН з прав людини підтверджує свою вимогу негайно припинити військові дії проти України, а всі сторони конфлікту поважати фундаментальні принципи та норми міжнародного гуманітарного права, у тому числі утримуватися від будь-яких нападів на цивільне населення та цивільні об'єкти, а також утримуватися від будь-яких порушень та зловживання прав людини в Україні», – цитує резолюцію «Укрінформ».