Рада з прав людини ООН підтримала розслідування злочинів у районах України, які були окуповані РФ

Гордон

Рада з прав людини (РПЛ) ООН 12 травня більшістю голосів підтримала резолюцію про погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії. Про це повідомила пресслужба РПЛ ООН у Twitter.Резолюцію підтримали 33 країни учасниці РПЛ ООН, включно зі США, Великобританією, Україною та Чехією, яка посіла місце РФ у Раді. 12 утрималися, Китай та Еритрея виступили проти.

У резолюції Рада підтвердила свою вимогу до РФ про негайне припинення воєнних дій проти України й попросила Незалежну Міжнародну комісію з розслідування провести розслідування "подій у районах Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей наприкінці лютого і березні 2022 року, зокрема їхній гендерний аспект, із метою притягнення до відповідальності винних", повідомляють на сайті ООН.
"Росія має негайно припинити свою агресію, вивести всі свої сили з усієї території України та надати міжнародним правозахисним і гуманітарним організаціям безперешкодний, негайний та безпечний доступ до осіб, переміщених із постраждалих від конфлікту районів України й утримуваних на території Росії чи територіях, контрольованих або окупованих Російською Федерацією", ідеться у повідомленні.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
РПЛ ООН вирішила створити комісію для розслідування порушень, скоєних під час військового нападу Росії на Україну, ще 4 березня.