США: "кілька тисяч українців" відправили у так звані фільтраційні центри, а десятки тисяч вивезли до росії

UNN

У Сполучених Штатах заявляють, що "кілька тисяч українців" відправили у так звані фільтраційні центри, а десятки тисяч вивезли до росії. Про це повідомляє УНН з посиланням на CNN.

Цитата

“Сполучені Штати оцінюють, що російські війська відправили “щонайменше кілька тисяч українців” в так звані фільтраційні центри росії “і евакуювали ще щонайменше десятки тисяч в рф або контрольовану росією територію”, — про це заявив Майкл Карпентер, посол США в Організації з питань захисту прав людини.

Деталі

Карпентер сказав, що примусове переміщення і повідомлення про насильство, з яким стикаються ті, хто знаходиться в так званих фільтраційних центрах — є воєнними злочинами.

“Число свідчень очевидців свідчать про те, що так звана „фільтрація“ тягне за собою побиття та катування людей”, — сказав Карпентер.

Місія США при ОБСЄ відмовилася обговорювати джерела інформації, але заявила, що впевнена в оцінці та масштабі наведених цифр.

“Потрапивши в росію, ті, хто вижив, повідомляють, що деяким громадянам України дозволено залишатися з друзями та родиною, які живуть у росії, але людей без грошей чи документів садять у потяги, які прямують до міст за сотні миль, щоб російська влада дала їм роботу”, — додав Майкл Карпентер.