Джемілєв: Туреччина двічі зверталась до путіна щодо "Азовсталі" і вже має відповідь

Стопкор

12 травня Мустафа Джемілєв, кримськотатарський лідер, повідомив про результат звернення влади Туреччини до уряду в кремлі.

Слова Джемілєва наводить інформаційне агентство "Радіо Свобода".

Захисників Маріуполя можна евакуювати через порт у Бердянську, нагадує чоловік. Евакуація через Маріуполь не можлива - порт міста замінований.

Туреччина тримає напоготові спеціальний корабель, який може здійснити цю місію.

За погодженням звертались і до путіна, і до міністра оборони шойгу. З путіним двічі спілкувався Ердоган, з шойгу - один раз прессекретар Президента Туреччини. Вони роз'яснили росіянам процедуру евакуації - чи, краще сказати, "екстракції".

На кораблі, який прибуде до Бердянська, будуть спеціальні автобуси. У супроводі турецьких представників автобуси приїдуть до Маріуполя, заберуть усіх українських бійців і доправлять їх на корабель. Після цього до кінця війни ці люди будуть у Туреччині і не воюватимуть.

Шойгу відповів відмовою, каже Джемілєв. Шойгу наполягає, що в українських військових є єдиний шлях з "Азовсталі" - це капітуляція і полон.

Перемовини все ще тривають, стверджує лідер кримських татар.

Нагадуємо, Ірина Верещук повідомила про ще один варіант, який запропонували рф - обмін 36-ми важкопоранених на певну кількість полонених росіян. Наразі перемовини все ще тривають.