Зеленський заявив, що росіяни боягузи і не можуть визнати своєї поразки

Gazeta.ua

Російська стратегічна поразка очевидна вже всім у світі й навіть тим, хто ще продовжує з ними спілкуватися.

"Вони боягузи. І намагаються сховати правду за ракетними, авіаційними та артилерійськими ударами. Тому наше завдання боротися, поки ми не досягнемо своїх цілей у цій війні. Звільнити нашу землю, наших людей і надійно гарантувати нашу безпеку", заявив Зеленський у черговому відеозверненні.

"Усі російські командири, які віддають такі накази, просто хворі. І невиліковно. Але всі лікарні, які окупанти зруйнували, всі школи, всі університети, які вони розбомбили, всі будинки, мости, підприємства ми все відновимо", сказав він.

Він привітав з професійним святом - Міжнародним днем медичної сестри всіх українців і українок, які працюють в медслужбі.

За час бойових дій із 24 лютого російські війська зруйнували 570 закладів охорони здоров'я. Повністю знищили 101 лікарню

Зеленський поговорив з президентом Фінляндії. Обговорили з ним євроінтеграцію України та оборонну взаємодію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Членство в ЄС і пальне: Зеленський зідзвонився з колегою із Словаччини

Також поговорив і з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою. Подякував за надану Україні підтримку. Домовилися про наступні кроки по всьому спектру відносин: оборона, санкції, економіка, зокрема імпорт пального, і подальше зближення з Європейським Союзом.

Подякував другу України, прем'єр-міністру Нідерландів Марку Рютте за сьогоднішнє звернення до Верховної Ради України. Це важливий жест підтримки. А ще важливіше те, що Нідерланди адвокатують відмову від російської нафти й готові реалізувати це без зволікання.

Відзначив Державними нагородами 269 військовослужбовців Збройних Сил України, з них 14 посмертно.

Російська Федерація вже проти вступу України не тільки до Північноатлантичного альянсу, а й до Європейського Союзу. Представник РФ заявив, що не бачить дипломатичних варіантів вирішення ситуації навколо війни в Україні.