В Євросоюзі допускають відстрочку нафтового ембарго проти росії – Bloomberg

Слово і Діло

Європейський союз може відстрочити введення нафтового ембарго проти росії в тому випадку, якщо кілька країн вирішить наслідувати приклад Угорщини та блокувати заборону російської нафти.
Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на власні джерела в дипломатичних колах Євросоюзу.

Дипломати пояснили виданню, що відстрочка ембарго - це вимушений захід через огидну політику Угорщини, яка разом із забороною на нафту блокує весь шостий пакет санкцій проти росії загалом. Відстрочка ембарго дозволить прийняти санкційний пакет швидше. При цьому угорський приклад виявився заразливим - відстрочка ембарго отримала підтримку у деяких країн ЄС. Але загалом дипломати побоюються, що відмова від нафтового ембарго буде сприйнята росією, як слабкість.
Передбачається, що нова спроба затвердити повний пакет санкцій разом з нафтовим ембарго буде зроблена 16 травня, коли глави МЗС країн ЄС зустрінуться в Брюсселі.
Нагадаємо, 4 травня президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн детально виклала пропозиції щодо шостого пакета санкцій проти росії. Він включає повну заборону на імпорт російської нафти, персональні санкції, відключення трьох банків від системи SWIFT.
ТАКОЖ ЄС заявив, що Угорщині та Словаччині можуть надати більш тривалий перехідний період для відмови від російської нафти – до кінця 2024 року. Для Чехії такий же виняток можуть зробити до червня 2024-го.
Однак Угорщина продовжує фактично діяти в інтересах кремля, намагаючись блокувати ембарго на нафту та увесь пакет санкцій загалом.