У Сенаті США заблокували швидке виділення Україні майже 40 млрд доларів

Zaxid.net

Сенатор-республіканець Рендом Пол вніс поправку у законопроект про виділення допомоги Україні на суму майже 40 млрд доларів. Через це очікуване ухвалення прийняття цього законопроекту ще на цьому тижні не відбудеться, пише «Європейська правда» із посиланням на Politico.

Як повідомляється, своєю поправкою сенатор вимагає включити в законопроект норму про призначення спеціального федерального наглядового органу, який би слідкував би за використанням цих коштів.

У Конгресі США намагалися завершити прийняття цього законопроекту ще на цьому тижні. Перший крок зробила Палата представників, ухваливши цей законопроект 11 травня. Лідери демократів і республіканців намагалися домовитися про пришвидшене прийняття цього законопроекту в Сенаті вже 13 травня і передати його на підпис президенту.

Видання пише, що сенатора не влаштувала компромісна пропозиція викласти цю пропозицію в окремій поправці. Натомість він вимагає включити її в законопроект до його ухвалення. Через це прийняття законопроекту було перенесено на наступний тиждень. На початку тижня Сенат розгляне пропозицію сенатора-республіканця, і лише потім зможе розглянути законопроект по суті.

Однак, навіть якщо Сенат ухвалить цю чи іншу правку, законопроект будуть змушені повернути в Палату представників на додаткове голосування, що ще більше загальмує надання допомоги Україні.

Нагадаємо, Джо Байден закликав Конгрес діяти швидко, щоб він міг підписати законопроект до того, як чинна оборонна допомога для України закінчиться пізніше в травні.