Британія: Санкції щодо Росії мають залишитися, доки вона не піде з України

BBC news Україна

Getty Images

Міжнародні санкції проти Росії мають скасувати лише тоді, коли всі її війська покинуть Україну, заявила міністр закордонних справ Великої Британії.

За словами Ліз Трасс, союзники повинні йти "далі і швидше" у підтримці опору України, щоб президент Росії Володимир Путін зазнав поразки.

Міністерство закордонних справ Британії повідомило, що Трасс закликала своїх колег по "Великій сімці" на зустрічі в Німеччині взяти на себе зобов'язання продовжувати хвилю санкцій до тих пір, поки російські війська залишаться в Україні.

"Путін принижує себе на світовій арені. Ми повинні забезпечити, щоб він зазнав поразки в Україні, яка позбавить його будь-якої вигоди і в кінцевому підсумку стримає подальшу агресію", - заявила вона.

Минулого місяця у своїй промові Трасс назвала ціллю витіснити Росію з "цілої України".

Прем'єр-міністр Борис Джонсон також застеріг від "ренормалізації" відносин з Росією, заявивши, що це ризикує повторенням помилки світу щодо анексії Криму Москвою в 2014 році, яка передувала нинішньому вторгненню.

На зустрічі у четвер Трасс також повторила заклики збільшити підтримку оборони України, включаючи розширення доступу до військової техніки, яка використовується військовим альянсом НАТО.

"Найкраща довгострокова безпека для України - це можливість захистити себе. Це означає надання Україні чіткого шляху до обладнання за стандартами НАТО", - підкреслила міністр.

Очікується, що міністри закордонних справ України та Молдови приєднаються до міністрів G7 на черговій зустрічі в Німеччині в п'ятницю.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!