Рада ООН з прав людини проголосувала за розслідування воєнних злочинів РФ в Україні: не підтримали ініціативу лише Китай та Еритрея

Букви

Про це повідомили у Twiiter-акаунті організації.

У Раді ООН з прав людини наголосили, що посилення контролю потрібне з огляду на те, що вчиняють російські армійці у Маріуполі та кількох інших містах України.

Ініціативу створення спеціальної слідчої комісії, яка буде розслідувати воєнні злочини Росії, підтримали 33 країни.

Проти проголосували лише дві – Китай та Еритрея.

Утримались від голосування 12 країн: Куба, Казахстан, Індія, Пакистан, Узбекистан, Венесуела, Вірменія, Болівія, Камерун, Намібія, Сенегал та Судан. 🔴 BREAKING

The Human Rights Council has voted to increase scrutiny on the "deteriorating human rights situation in #Ukraine stemming from the Russian aggression," particularly given events in #Mariupol and several other towns and cities.

✅ YES: 33❌ NO: 2➖ ABSTENTIONS: 12 pic.twitter.com/KoDssTw3Df

— UN Human Rights Council (@UN_HRC) May 12, 2022 Нагадаємо, згідно з новим звітом Міжнародної організації праці (МОП), агентства ООН, 4,8 мільйона осіб в Україні втратили роботу від початку широкомасштабного російського нападу в лютому.

Також, за даними Організація Об’єднаних Націй, понад 6 мільйонів українців були вимушені покинути країну через вторгнення російських окупантів.

Окрім цього повідомлялось, що понад 10 тисяч маріупольців можуть померти від хвороб та відсутності комунальних послуг у місті.

Раніше президент України Володимир Зеленський наголосив, що з кожним новим містом, де фіксуються військові злочини окупантів, бажання вести переговори з Росією зникає.

Також перший російський військовий постане перед судом за вбивство мирного жителя на Сумщині. Офіс Генпрокурора скерував до суду обвинувальний акт відносно командира відділення в/ч 32010, “4 танкової Кантемирівської дивізії Московської області” Вадима Шишимаріна.