Росія ховає свою поразку у війні за обстрілами мирних міст України – Зеленський (Відео)

АСПІ

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців за підсумками 78-го дня війни з Росією. Глава держави наголосив, що поразка РФ – неминуча, це розуміє весь світ.

Проте Кремлем керують боягузи, які не мають сміливості це визнати. Відео зі зверненням президента ввечері 12 травня опублікувала його пресслужба в Telegram.

Зеленський зазначив, що росіяни намагаються сховати правду за ракетними, авіаційними та артилерійськими ударами по українських містах. "Наше завдання – боротися, поки ми не досягнемо своїх цілей у цій війні. Звільнити нашу землю, наших людей і надійно гарантувати нашу безпеку", – наголосив політик.

Він зазначив, що атаки росіян на лікарні, школи та дитячі садочки – це дурість, варварство та самознищення Росії як держави, на яку хоча б хтось у світі міг дивитись як на культурну націю. Президент нагадав, що з 24 лютого російські війська зруйнували 570 закладів охорони здоров'я, повністю знищили 101 лікарню.

А сьогодні вночі вони завдали удару по Чернігівщині, атака припала по школах. "Звичайно, російська держава в такому стані, що будь-яка освіта їй тільки заважає. Але чого можна досягти знищенням українських шкіл? Усі російські командири, які віддають такі накази, просто хворі. І невиліковно. Але всі лікарні, які окупанти зруйнували, всі школи, всі університети, які вони розбомбили, всі будинки, мости, підприємства – ми все відновимо", – наголосив глава держави.

Він додав, що окупанти також били по Кременчуку, Запоріжжю, Донбасу. "Знову по заводу, щоб у людей не було бензину. Реально хворі. По Запорізькій області, по містах і селах Донбасу. Але що це їм дає?" – сказав президент.

У Міжнародний день медичної сестри Зеленський вручив державні нагороди й відзнаки представницям цієї професії – тим, хто під ворожими обстрілами та в час окупації не припиняли працювати й рятувати людей. "Тетяні Тарасенко, Аллі Чернець та Людмилі Гусак із Сумської області. Вірі Целик, Оксані Уманець та Ірині Вернигорі з Чернігова. Оксані Баландіній із Луганської області. Світлані Клименко та Марії Адаменко з Київщини. Наталії Абашник із Харкова. Від усього серця я дякую всім медичним сестричкам, усім медичним працівникам і працівницям, які щодня й щоночі допомагають українцям боротися", – розповів політик.

Цього дня він обговорив із президентом Фінляндії євроінтеграцію України та оборонну взаємодію. Перемовини також відбулися з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою про наступні кроки по всьому спектру відносин: оборона, санкції, економіка, зокрема імпорт пального і подальше зближення з Європейським Союзом. "Готуюся продовжити спеціальні формати спілкування з дружніми спільнотами, зокрема зі студентами країн-партнерів. Скоро звертатимусь до американських студентів. Також і до студентів країн Європи. Маємо поширювати наші українські ідеї та роз'яснювати на всіх рівнях, яким саме ми, українці, бачимо життя Європи та світу після цієї війни. Війни, яка змінює все у світовій політиці", – повідомив президент.

Він підписав укази про нагородження наших захисників. Звання Героя України присвоєно полковнику Качуру Роману Володимировичу, командиру 55-ї окремої артилерійської бригади оперативного командування "Схід" Сухопутних військ. Державними нагородами відзначені 269 військовослужбовців Збройних сил України, з них 14 – посмертно.