"Забудемо про радянські системи". Кулеба закликав поставити Україні західні винищувачі

Гордон

Україна хоче отримати від західних країн насамперед реактивні системи залпового вогню та літаки. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt, яке вийшло 12 травня.На запитання журналіста, що стоїть на першому місці у списку озброєнь, які Україна хотіла б отримати з Німеччини та інших країн, Кулеба відповів: "Реактивні системи залпового вогню та літаки".

На уточнювальне запитання, чи йдеться про західні винищувачі, міністр заявив: "Так, забудемо про радянські системи, це кінець".

За його словами, постачати Україні лише техніку та озброєння радянських часів "ненадійне рішення".

"Якщо ця війна триватиме, то незабаром буде вичерпано останні запаси радянської зброї в країнах, готових надати її нам. У деяких це вже сталося", сказав він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

"Українська правда" 12 травня з посиланням на джерела повідомляла, що українська влада під час перемовин із західними партнерами наполягає, що слід якнайшвидше розпочати навчання українських льотчиків управлінню західними літаками. Зокрема, ідеться про винищувачі F-15 та F-16.

"Ми говоримо: давайте ми вже відправимо до вас пілотів учитися літати на ваших літаках. Бо скоро ж усе одно вони сюди полетять, хоч ви й опираєтеся", сказав виданню силовик із команди президента Володимира Зеленського.