Туреччина пропонувала РФ евакуювати українських захисників Маріуполя через Бердянськ

Актуально

Влада Туреччини пропонувала евакуювати українських захисників Маріуполя з меткомбінату “Азовсталь” через порт у Бердянську.

Про це, як повідомляє проект Радіо Свобода “Крим.Реалії”, повідомив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв на брифінгу родичів військових.

“Ердоган двічі розмовляв з Путіним. Крім того, сам Ібрагім Калин (прес-секретар президента Туреччини) розмовляв з міністром оборони Росії Шойгу. Він (Калин – УНІАН) сказав, що в порту в Стамбулі стоїть корабель, розрахований на тисячу людей. момент, коли ми з вами домовимось, вони приїдуть до порту Бердянськ, на кораблях будуть автобуси, які з Маріуполя привозитимуть їх до Бердянська, тому що порт Маріуполя замінований, вони проїдуть до Бердянська у супроводі турецьких спостерігачів, і ми, турецька сторона, зобов’язуємось , Що до закінчення війни вони будуть гостями Турецької Республіки. Тобто до закінчення війни вони не будуть воювати”, – повідомив Джемільов.

Однак, за словами Джемільова, міністр оборони Росії Сергій Шойгу відмовився від такої пропозиції і заявив, що українські військові нібито мають здатися. Він також додав, що на обмін російських полонених, які зараз перебувають на території України, на захисників Маріуполя російська сторона також не погодилася.

Джемільов наголосив, що Туреччина планує продовжувати переговори щодо порятунку українських військових з “Азовсталі”.