Німеччина має змінити своє ставлення до цієї війни

Gazeta.ua

Позиція Німеччини в нашій війні це біль.

З одного боку, Олаф Шольц вже захищає постачання зброї для України. І зброя справді постачається хай і в дуже малих обсягах. Маленька Естонія дає більше навіть у абсолютних цифрах.

В Берліні на 9 травня українських мітингарів змушували здавати навіть одяг національних кольорів, а росіяни, як завжди, махали червоним ганчір'ям

З іншого німцям досі дуже важко витрусити з себе цілу низку стереотипів. Це і пієтет перед Москвою, і щире переконання в її непереможності, і звичка ділити світ на великі (як вони та Росія) і малі (як Україна) держави, де другі просто не можуть чинити спротив першим і мають жити в їхній сфері впливу. Це й толерантність до російського побєдобєсія. Вкрай обурило те, що в Берліні на 9 травня українських мітингарів змушували здавати навіть одяг національних кольорів, а росіяни, як завжди, махали червоним ганчір'ям, як на кориді, та пов'язували георгіївські стрічки на все випукле. Хоча в інших містах Німеччини, зокрема, в Ерфурті, все пройшло добре.

І тут є такий нюанс. Я переконаний, що німців попустить потроху, але вже попускає. Кожні нові свідоцтва російських злочинів, кожна нова перемога України на фронті послаблює проросійські сили, позбавляє їх аргументів, змінює ставлення Німеччини до конфлікту. Але занадто повільно ми втрачаємо життя.

Німеччина претендує на регіонального лідера. На велику державу. На головний офіс Європи. І зараз її політики починають розуміти, що на беззубій зовнішній політиці таку претензію не витягнеш. А от до простого бюргера ще має дійти.

Оригінал