«Забудемо радянські системи»: міністр пояснив, яке озброєння насправді стане у пригоді Україні

UA.NEWS

Україні для ведення повітряних боїв проти російського агресора потрібні винищувачі західного зразка – адже з нинішніми темпами війни радянське озброєння в країнах НАТО швидко закінчиться.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби виданню Die Welt.

Глава МЗС зазначив провідну роль ФРН у запровадженні нафтового ембарго щодо РФ. І наголосив: «Якщо Німеччина захоче, вона може знайти і ухвалити рішення. Проте, коли справа доходить до зброї, ми все ще перебуваємо в незручній фазі прийняття рішень».

Дмитро Кулеба повідомив, що Україна хотіла б в першу чергу отримати від Німеччини та інших країн реактивні системи залпового вогню і військові літаки західного зразка. «Забудемо радянські системи... Якщо ця війна триватиме, то скоро будуть вичерпані останні запаси радянської зброї в країнах, готових надати її нам», – пояснив він.

Напередодні ми писали, що через власні військові невдачі держава-агресор дещо змінила риторику та почала віщати про протистояння в Україні не лише зі ЗСУ, а й НАТО та ЄС.

Також ми повідомляли, що станом на сьогодні особисті втрати окупаційних військ від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну склали вже майже 27 тис. військовослужбовців.