ЄС надасть Україні новий транш військової допомоги на 500 млн євро — Боррель

Новини.LIVE

Жозеп Боррель анонсував передачу Україні нового траншу військової допомоги на 500 млн євро.

Про це пише "Європейська правда".

Читайте також: СБУ викрила експравоохоронця на “зливі” державних даних через анонімну мережу

Що відомо

Перед зустріччю глав МЗС країн групи семив Німеччині, високий представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Україні передадуть новий транш військової допомоги на 500 мільйонів гривень.

Як заявив Жозеп Боррель, зустріч зосередять на тому, аби забезпечити Україну ще більшою підтримкою та надати військову допомогу.

"Я оголошу, що ми як Європейський Союз надамо новий транш, ще 500 млн євро, щоб підтримати Україну у військовому плані. Таким чином ця підтримка досягне 2 млрд євро загалом", - заявив він та додав, що 500 млн євро витратять на важке озброєння.

росії посилять санкції та відмовляться від її нафти

Окрім того, на зустрічі мають обговорити санкційний тиск на росію та його посилення, робота над її більшою міжнародною ізоляцією, а також протидія дезінформації про наслідки війни, які впливатимуть на ціни на енергоносуї та їжу в світі. Боррель підкреслив, що країни ЄС зможуть дійти спільної згоди про нафтове емберго проти росії, запевнивши, що питання розглядстимуть під час зустрічі глав МЗС країн ЄС в понеділок.

"Нам потрібна ця домовленість, і вона у нас буде. Бо нам треба позбутися нафтової залежності від Росії", - заявив Боррель.

Більше актуальних новин

В Тирасполі у невизнаному Придністров'ї 13 травня невідомі особи нібито намагалися спалити два об'єкта.

Випускник історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, Максим Гончаренко, який нині служить в Теробороні на Київщині разом з випускниками однієї з кафедр істфаку звернувся до влади та співгромадян з проханням про деблокаду Маріуполя усіма можливими способами.