Зеленський готовий до переговорів із Путіним без посередників

Gazeta.ua

Президент України Володимир Зеленський готовий особисто зустрітися для переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

Зокрема, без прокремлівських посередників і на умовах діалогу, а не ультиматумів, заявив глава держави під час інтерв'ю італійському телеканалу Rai 1.

"Що стосується переговорів з РФ, питання ускладнюється щодня. Я особисто так вважаю, тому що щодня деокупуються невеликі містечка і бачимо сліди знущань, тортур, розстрілів, які покинули російські військові. І саме тому ускладнюється момент про можливість переговорів", - заявив Зеленський.

За його словами, українське суспільство вісім років крагло говорити з Росією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арестович назвав два варіанти, які є в Росії

"Зараз суспільство налаштоване не позитивно до цього. Я, як президент, готовий говорити з Путіним, але тільки з ним, без його посередників і на умовах діалогу, а не ультиматумів", - підкреслив Зеленський.

Через війну проти України президент Росії Володимир Путін вже не зможе зберегти лице. Але йому слід подумати про те, що треба зберегти свою країну.

"Я не думаю, що він зможе зберегти лице, і, чесно кажучи, я не думаю про те, що в майбутньому буде з цією людиною. Мені здається, що нам треба думати, що буде в майбутньому з Росією. Я як президент України насамперед думаю, що буде у нас, але це наші сусіди і в будь-якому випадку після нас прийдуть інші президенти і будуть змінюватися покоління", - зазначив він.

За його словами, нинішня війна зробила кордон між Україною і Росією не тільки територіальним, а й історичним.

"Зберегти лице? Йому треба, я вважаю, зберегти його державу. Ще раз кажу... зберегти країну, вони повинні зберегти те, що було збудовано ще до них", - додав Зеленський.