Євросоюз анонсував надання нового траншу військової допомоги Україні у розмірі 500 млн євро

mind

Це анонсовано перед зустріччю глав МЗС країни Групи семи

Що сталося. Європейський союз готовий надати Україні нову військову допомогу у розмірі 500 млн євро.

Джерело. Про це заявив високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель перед зустріччю глав МЗС країн G7 у Німеччині.

Деталі. За словами Борреля, зустріч буде зосереджена на тому, щоб забезпечити Україні ще більше того, що вже було надано: «Більше підтримки, зокрема, військової підтримки».

Він зазначив, що Євросоюз оголосить про новий транш – 500 млн євро, щоб підтримати Україну у військовому плані. Таким чином підтримка ЄС України досягне 2 млрд євро загалом.

Боррель уточнив, що ці 500 мільйонів буде витрачено на важке озброєння. Також, за словами глави європейської дипломатії, на зустрічі буде обговорюватися посилення санкційного тиску на росію, ще більша її міжнародна ізоляція, протидія дезінформації про наслідки війни для цін на енергоносії і на їжу у світі.

Боррель висловив переконання, що країни ЄС дійдуть згоди щодо нафтового ембарго проти Росії, заявивши, що це питання буде обговорюватися під час зустрічі глав МЗС країн ЄС у понеділок.

Бекграунд. Нагадаємо, лідери Європейського Союзу планують розглянути заявку України на вступ до ЄС і надання країні статусу кандидата на членство у червні.