Євросоюз передасть Україні €500 млн для придбання важкого озброєння

META

Влада Євросоюзу виділять Україні додаткові 500 млн євро допомоги. Ці кошти будуть призначені для придбання важкого озброєння.

Деталі

Глава зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель анонсував новий пакет допомоги Україні на зустрічі глав МЗС Великої сімки (G7). На засіданні він заявив:

Це вже сьома зустріч глав МЗС G7 з початку української кризи. Рецепт залишається тим самим, більше підтримки Україні, включаючи військову. Я оголошу про виділення 500 млн євро військової допомоги для України

Читайте також: Щомісяця Україна отримуватиме від Світового банку 200 млн доларів

Боррель зазначив, що загальна військова допомога Україні від ЄС становила 2 млрд євро. Політик заявив, що останній транш буде направлено на покупку озброєння, він сказав:

Будуть закуплені важкі озброєння, наразі ми вже спрямували бронемашини, танки, артилерію та снаряди

Боррель також закликав країни G7 посилювати тиск на росію, вводити нові санкції, намагатися ізолювати країну-агресора на світовій арені та "створювати єдиний фронт для підтримки України".

Раніше глава Міністерства фінансів України Сергій Марченко розповів, скільки грошей витратила Україна на військові потреби від початку повномасштабного вторгнення рф. Ці кошти частково було взято з бюджету, за планом вони мали бути спрямовані на розвиток України.