Зеленський розповів, чи бачить українська влада загрозу від невизнаного Придністров'я

Слово і Діло

Україна не розглядає як серйозну загрозу можливість наступу російського угруповання з території невизнаного Придністров'я.
Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю італійському телеканалу Rai 1, опублікованому в Telegram-каналі керівника української держави.
«У Придністров’ї може бути атака, там 100% людей контролює росія. Військові там як місцеві, так і росіяни. Там може бути до 15 тисяч угруповання, але воно не дуже готове. У них немає кордонів з рф, тільки з нами і Молдовою. Додаткових військових вони можуть мати тільки з неба, висадка десанту тощо», - сказав Зеленський.

При цьому, український лідер зазначив, що з цієї частини угруповання далеко не всі вміють воювати.
«Ця частина угруповання, якщо вони підуть, ми їх не дуже боїмося, тому що там з цих 15 тисяч вміють воювати до 3 тисяч людей. Це може бути виклики, але ми не бачимо там дуже великої загрози», - додав президент.
Нагадаємо, у Придністров'ї 25 квітня повідомили, що «Міністерство держбезпеки» у Тирасполі обстріляли із гранатометів. Українські розвідники заявили, що ці вибухи є провокацією, організованою федеральною службою безпеки росії для нагнітання та нарощування антиукраїнських настроїв.
Вранці 26 квітня в Придністров'ї повідомили про ще два вибухи - було пошкоджено дві антени, які ретранслювали радіо росію.
За даними української розвідки, російська армія може завдати масованого ракетного удару по невизнаному Придністров'ю з жертвами серед мирного населення. При цьому росія готується звинуватити в цьому Україну.
У РНБО заявили, що мета російських провокацій у Придністров'ї – відкрити додатковий фронт на Одещині та відвернути увагу від Маріуполя.
Російські окупанти вже дали команду привести війська біля Придністров'я до повної бойової готовності.