Зеленський назвав умови, за яких він готовий до перемовин із Путіним

Прямий

Президент України готовий до перемовин з російським диктатором Владіміром Путіним, але без посередників та на умовах діалогу, а не ультиматуму.

Про це він заявив в інтерв’ю італійському каналу Rai1, повідомляє Офіс президента.

“Я як президент готовий говорити з Путіним, але без його посередників будь-яких, і на умовах діалогу, а не на умовах ультиматуму”, – підкреслив Зеленський.

Зеленський підкреслив, що умовами миру для України є повага до суверенітету, повага до територіальної цілісності, традицій, народу, мови, поваги для людей і незалежності нашої держави. За його словами, всі ці умови Росія порушила.

Жодної амністії нелюдам, які вбивали і катували українців, це не може бути предметом мирних переговорів – Порошенко

“Саме всі ці банальні, звичайні, нормальні речі порушила Росія. Тому їх потрібно відновити. Що таке відновити? Вивести свої війська, деокупувати наші домівки, я вже не говорю, що треба вернути все те награбоване. Але награбували – і нехай підуть. Вийти за кордон нашої держави”, – наголосив він.

Зеленський додав, що у перемовинах для початку готові говорити принаймні про вихід росіян із тих територій, які були вільними до 24 лютого.

Amnesty International: Путін та російські лідери ненавидять український народ

“Так, ви будете на деяких наших тимчасово окуповани територіях продовжувати стояти, на жаль. Але це перший зрозумілий крок, щоб про щось говорити. Давайте це зробимо. Ми не чуємо відповіді на це питання”, – пояснив глава держави.

Нагадаємо, днями Зеленський під час онлайн-виступу перед студентами французького університету заявив, що Україна все ще готова до переговорів з РФ, хоча це бажання зникає.

24 лютого президент РФ Владімір Путін оголосив війну Україні й розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.