Путін ставить хрест на російській мові в Україні, – Зеленський

24 канал

Володимир Зеленський заявив, що, розв'язавши повномасштабну війну, Путін ставить хрест на російській мові в Україні. Багато хто відмовляється нею спілкуватися.

Президент зазначив, що деякі люди спокійно із цим жили, але 24 лютого все змінилося. Про це глава держави повідомив у інтерв'ю італійському каналу Rai 1.

Читайте також Зеленський готовий говорити з Путіним, але дії Росії в Україні щодня ускладнюють переговори

Він (Путін – 24 канал) своїми кроками відвертає від російської мови, культури та історії,
– сказав Володимир Зеленський.

"Обслуговувати не хочуть у магазинах людину, тому що вона з Росії. Ось що він робить. Зберегти лице не вийде", – продовжив український лідер.

Росія використовує мову як інструмент війни

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вказав, якщо подивитись, з одного боку, на програмні статті про так звану "денацифікацію", а з іншого – про геноцид українського народу, то це додаткове підтвердження того, що триває боротьба проти української мови.

Росія використовує мову, як інструмент у війні,
– підкреслив омбудсмен.

Він поінформував, що вже активно збирають матеріали, які пов'язані із лінгвоцидом, тобто дискримінацією громадян України за мовною ознакою. Насамперед такі злочини стосуються:

До теми Близько третини російськомовного населення збирається перейти на українську

Зірки переходять на українську мову Зверніть увагу! Один із лідерів збірної України Роман Яремчук наголосив, що у країні повинна бути лише одна мова – українська. Нові шалені втрати Росії станом на 13 травня: дивіться відео