«Миротворець» Макрон: Зе пропонували здати Україну, щоб Путін «зберіг обличчя»

The Page

Президент Франції Еммануель Макрон пропонував Україні поступитися частково своїм суверенітетом, щоб Володимир Путін міг «зберегти обличчя».

Про це в інтервʼю для італійського телеканалу Rai 1 розповів президент України Володимир Зеленський.

https://youtu.be/AaA0K07vFR0

За словами українського лідера, Макрон намагався бути посередником між росією та Україною та хотів домогтися хоч якогось результату, але йому не вдалося домовитися ні з Москвою, ні з Києвом.

Справа в тому, що з кремля фактично Україні передавали пропозиції поступитися частиною територій та суверенітету.«Мені пропонувати деякі речі, пов'язані з поступками з приводу нашого суверенітету для того, щоб зберегти обличчя Путіна. Мені здається, це не дуже коректно. Ми не готові зберігати щось комусь і втрачати свої території», — підкреслив Зеленський.

Президент додав, що такі пропозиції не є дуже справедливими та фактично це був втрачений час. Крім того, голова держави впевнений, що обличчя кривавому диктатору вже не зберегти.

Водночас він вважає, що Путіну зараз треба думати не про те, як зберегти обличчя, а про те, як зберегти свою державу.

Відповідаючи на питання, чи готова Україна вести переговори з державою-терористом, Зеленський зазначив, що питання ускладнюється щоденно:«Щоденно деокуповуються ті чи інші невеличкі містечка, і ми бачимо сліди знущання, катування, розстрілів і зруйнувань, які залишили російські військові. саме через це ускладнюються моменти щодо можливості перемовин», — підкреслив президент України.

Він додав, що Україна — мирне суспільство, і всі 8 років війни намагалася знайти спільну мову з ворогом.«Всі ці вісім років ми всі хотіли говорили з російською федерацією. Зараз суспільство налаштоване непозитивно», — пояснив Зеленський, апелюючи до звірств росіян.

Тим не менш, він запевнив, що як президент готовий говорити з Володимиром Путіним:«Але тільки з ним без його посередників будь-яких, і на умовах діалогу, а не на умовах ультиматумів».

Контекст.

- Ми вже писали про те, що Емануель Макрон запропонував створити альтернативну «європейську спільноту» замість того, щоб змінити процедуру вступу до ЄС. Вже після цієї заяви рф раптом почала виступати проти вступу України до Євросоюзу, тому наративи президента Франції фактично підготували ґрунт для позиції кремля.

- Крім того, голова МЗС України Дмитро Кулеба підкреслив, що, якщо Україна не отримає статусу кандидата на вступ у ЄС, це означатиме, що Київ хочуть обдурити.

- Також раніше голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявляла, що Єврокомісія готова підтримати зміну Договору про ЄС заради членства України.