Передусім РСЗВ і засоби для ВПС: для перемоги над Росією Україна потребує регулярних поставок зброї

Прямий

Для перемоги України у війні з Росії потрібні постійні поставки зброї від західних партнерів. Зокрема, українські військові потребують реактивні системи залпового вогню й засоби для Військово-повітряних сил.

Про це журналістам повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба після зустрічі з колегами з країн G7 у німецькому Любеку 13 травня.

“З моменту нашої останньої зустрічі ситуація з постачанням зброї значно покращилася. І ми бачимо, що Україна отримує дедалі більше потрібних озброєнь”, — сказав він. США передадуть Україні оборонне нелетальне обладнання – Генштаб ЗСУ

Проте Кулеба наголосив, що зброї потрібно більше, і вона має надходити регулярно, допоки триває війна з російським агресором.

Міністр зазначив, що найбільше ЗСУ потребує реактивні системи залпового вогню й засоби для ВПС.

“Я не бачу можливості негайного закриття цієї прогалини”, — визнав Кулеба.

Нагадаємо, ввечері 9 травня президент США Джо Байден підписав закон про лендліз для України. Документ дозволить прискорено передавати в Україну зброю, військову техніку, медикаменти, харчові продукти тощо. Передбачають, що країна-одержувач сплатить їхню вартість пізніше.

Крім того, нижня палата Конгресу США ухвалила проєкт закону H.R. 7691, який передбачає додаткове виділення близько 40 мільярдів доларів для реагування на агресію Російської Федерації проти України.

До того ж Європейський Союз погодив виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 мільйонів євро.

Як відомо, 24 лютого президент РФ Владімір Путін оголосив війну Україні й розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.

В Україні запроваджено воєнний стан. Президент Володимир Зеленський оголосив загальну мобілізацію.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.