Кулеба сподівається, що ЄС включить до шостого пакету санкцій енергетичне ембарго

Kosatka.Media

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сподівається, що країни ЄС все ж прийдуть до понеділка до згоди щодо 6-го санкційного пакету, до якого буде включено енергетичний блок. Про це він сказав журналістам після зустрічі з колегами із країн G7 у німецькому Любеку 13 травня, передає Укрінформ.

«Якщо цей пакет буде схвалений без ембарго на нафту та газ, путін може святкувати, адже це буде вперше (після початку війни), коли єдність Європейського Союзу буде порушена через позицію однієї країни – Угорщину», - наголосив український міністр.

Кулеба назвав дебати в Європі щодо включення до 6-го пакету санкцій енергетичного блоку «драмою ЄС». Він зазначив, що угорські аргументи не виглядають переконливими, що у них більше політики, ніж економіки, але запевнив, що Київ не втручається у європейську дискусію.

Дипломат висловив сподівання, що дебати все ж таки завершаться консенсусом, і попередив, що якщо 6-й пакет санкцій прийняти не вдасться, це завдасть великої шкоди власне ЄС.

Міністр наголосив: поки росія продаватиме нафту та газ у ЄС, їхні кишені будуть достатньо повними для продовження війни. Він зазначив також, що українська економіка страждає зараз набагато більше від війни, ніж російська від санкцій.

Кулеба визнав, що санкції працюють, але у середньостроковій перспективі. Санкції проти оборонної промисловості допомагають, адже росія не може виготовляти нові озброєння.

Міністр нагадав, що путін багато років працював саме над тим, що внести розкол до ЄС, розбити його єдність.

Сам Кулеба планує перебувати у Брюсселі у понеділок, коли має бути оголошено рішення.

Як повідомляли ЗМІ, Європейський Союз має намір послабити свій пакет санкцій щодо російської нафти та виключити з нього заборону для європейських судів транспортувати російську нафту та паливо третім країнам.