Україна ніколи не визнає автономію Донбасу, особливо після того, як рф забрала там десятки тисяч життів – Зеленський

5 канал
На підконтрольних частинах Донбасу останні 8 років Україна розвивала міста й села, а Росія прийшла та все зруйнувала

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна ніколи не визнає автономію Донбасу. Особливо після того, як Росія забрала там десятки тисяч життів. Про це він заявив в інтерв'ю італійському каналу Rai 1, пише "24 канал".

Журналіст запитав у Зеленського, чому Україна не погоджується визнати широку автономію псевдореспублік на Донбасі. На це Володимир Зеленський твердо відповів, що ніякої автономії Донбасу ніколи не буде.

"Широка автономія Донбасу? Там нічого не залишилось. Яка широка автономія? Чого? ...Перед тим, як говорити про той чи інший формат тих територій, не можна було вбивати десятки тисяч людей. Ось у цьому проблема. Вони вбили, все зруйнували і кажуть, щоб давати тепер автономію. Ми ніколи не визнаємо їхньої автономії", – наголосив Зеленський.

Гарант також заявив, що Україна постачає на окуповану територію воду. Також на підконтрольних частинах Донбасу останні 8 років Україна розвивала міста й села, а Росія прийшла та все зруйнувала.

"Вони пропонували не широку автономію. Вони визнали території цих так званих "республік" окремими республіками. І вони не входять до складу росії. Якщо говорити про ту чи іншу автономію, то вона має входити до складу тієї чи іншої держави. А вони визнали їх окремими, відокремили їх. Ці псевдореспубліки там написали свої конституції й сказали, що всі території Донецької і Луганської областей – їхня земля", – зауважив президент.

Зеленський додав, що питання про автономію Донбасу спочатку ніхто не ставив. росія просто прийшла туди з війною, а тепер намагається знайти виправдання своїх кроків.

Нагадаємо, у цьому ж інтерв'ю Володимир Зеленський підкреслив, що Україна ніколи не визнає окупований Крим частиною Росії, але готова вести переговори з Кремлем щодо півострова. Та сказав, Макрон пропонував Україні зробити деякі поступки щодо суверенітету, "щоб зберегти обличчя путіна".