Росія може готувати проти України хімічну або біологічну атаку – посол США в ООН

Букви

Про це повідомляє американське інформаційне агентство Associated Press.

Річард Міллс звинуватив Росію у тому, що вона використовує Раду Безпеки ООН задля поширення дезінформації та теорії змови про нібито “американську біологічну зброю” в Україні. За словами американського дипломата, таким чином Кремль намагається відвернути увагу світу від своєї агресії в Україні.

Він додав, що звинувачення Росії про причетність США до програми біологічної зброї в Україні – фальшиві та безглузді. Однак, наголосив Міллс, до таких заяв Москви варто ставитись уважно, адже зазвичай РФ звинувачує інших у тому, що сама планує здійснити.

Тому, за словами посла США в ООН, є ймовірність того, що Росія здійснить біологічну або хімічну атаку проти України під фальшивим прапором. Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський переконаний, що ядерні погрози мають бути підставою для жорсткої реакції та превентивних санкцій, адже це порушує міжнародні домовленості.

Також генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг застеріг Росію від застосування ядерної зброї у війні проти України. За його словами, ядерну війну неможливо виграти.

Окрім цього західні аналітики вважають, що ризик застосування Росією хімічної зброї в Україні є доволі високим, хоча вагомих доказів того, що Кремль розгорнув хімічну зброю, поки що немає.