Американський генерал назвав єдиний спосіб уникнути затяжної війни з Росією

Уніан
Генерал США озвучив план української перемоги / фото t.me/DPSUkr

Перехід війни з Росією у тривалу фазу продовжить кровопролиття і загрожує втручанням в неї Китаю, вважає Верховний головнокомандувач Об'єднаних Збройних сил НАТО в Європі (1997-2000), генерал армії США Уеслі Кларк.

Про це він сказав під час спеціальної військової панелі Київського безпекового форуму, пише "Обозреватель".

Американський генерал також розповів, як можна уникнути затягування конфлікту.

"Україна повинна мати бойову здатність відкинути російські війська на Донбасі, розрізати поступово їх сили в Херсоні та Херсонській області, закрити їм доступ до Криму і рухатися в двох напрямках: на сході і на півдні, розрізаючи російські війська", - зазначив він.

Під бойовою здатністю генерал Кларк має на увазі сучасну зброю і військову техніку, в тому числі американські винищувачі F-16.

"Крім того, потрібно отримати мобільні засоби захисту, після чого закрити ці, якщо хочете, котли або оточення в двох місцях. А для цього потрібні і танки, і РСЗВ, і вертольоти, і літаки, такі як Су, як F-16 і т.д. також для цього потрібні належні логістичні можливості і відповідні дані розвідки", - додав Уеслі Кларк.

На його думку, Україна повинна використовувати це "вікно можливостей" для переходу на стандарти НАТО.

"Якщо Україна збереже високі моральні стандарти, належний дух і мотивацію, а також отримає належне обладнання, озброєння і техніку, в тому числі і МіГ-35, інші види вертольотів і літаків від дружніх країн, то ми зможемо уникнути сценарію тривалої війни", - резюмував він.

Напередодні міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна зараз входить в нову тривалу фазу війни.