Щоб США могли безперервно постачати військову допомогу Україні, Сенату потрібно схвалити законопроєкт про $40 млрд допомоги до 19 травня – Пентагон

Гордон

Щоб США могли безперервно постачати озброєння Україні, Сенату бажано схвалити новий пакет допомоги на $40 млрд до 19 травня. Про це заявив речник Пентагону Джон Кірбі на брифінгу 13 травня, повідомила пресслужба міністерства оборони США.Він зазначив, що зараз у розпорядженні є приблизно $100 млн.

"Ми дійсно хотіли б отримати дозвіл на додаткові повноваження до третього тижня цього місяця, щоб можна було продовжувати безперебійний потік допомоги в Україні. Ми й далі закликаємо Сенат діяти якнайшвидше, щоб ми не дожили до кінця травня без додаткових повноважень, на які можна було б спиратися. Але ми віримо, що $100 млн, які у нас залишилися, допоможуть нам надати більше допомоги Україні приблизно на третій тиждень цього місяця, ближче до кінця місяця. Тому ми дійсно хотіли б, щоб це було схвалено якнайшвидше, щоб ми знову могли передавати додаткові пакети без перерви.... Конкретно ми сказали щось на кшталт 19 травня це день, коли без додаткових повноважень у нас не буде можливості надсилати нові матеріали", сказав речник Пентагону.

За словами Кірбі, це не означає, що 20 травня "нічого не відбуватиметься і все зупиниться". Але США хочуть мати можливість доправляти допомогу безперервно, а якщо Сенат не схвалить документа до зазначеної дати, можуть виникнути паузи в постачаннях, чого в Пентагоні хотіли б уникнути.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)