Американський генерал назвав спосіб уникнути затяжної війни

Gazeta.ua

Якщо війна Росії проти України переросте у довготривалу фазу, то це призведе до подальшого кровопролиття та ескалації.

Зокрема, у війну може втрутитись Китай. Запобігти цьому можна, надавши Україні сучасне озброєння. Про це заявив верховний головнокомандувач Об'єднаних Збройних сил НАТО в Європі у 1997-2000 роках генерал армії США Веслі Кларк під час спеціальної військової панелі Київського безпекового форуму.

"Україна повинна мати бойову спроможність відкинути російські війська на Донбасі, розрізати поступово їхні сили в Херсоні і в Херсонській області, закрити їм доступ до Криму і рухатись у двох напрямках: на сході і на півдні, розрізаючи російські війська", сказав генерал.

Зокрема йдеться про сучасну зброю та військову техніку, у тому числі американські винищувачі F-16.

"Крім того, треба отримати мобільні засоби захисту, після чого закрити ці, якщо хочете, котли чи оточення у двох місцях. А для цього потрібні і танки, і РСЗВ, і гелікоптери, і літаки, такі як Су, як F-16 тощо. Також для цього потрібні належні логістичні спроможності та відповідні дані розвідки", додав.

Кларк каже, що Україна має використати це вікно можливостей і перейти на стандарти НАТО.

"Якщо Україна, збереже високі моральні стандарти, належний дух і мотивацію, а також отримає належне обладнання, озброєння і техніку, у тому числі і МіГ-35, інші види гелікоптерів і літаків від дружніх країн, то ми зможемо уникнути сценарію тривалої війни", наголосив.

Доповнюється.