Світ змусить Росію виплатити Україні повні контрибуції за війну — президент Польщі Дуда

АСПІ

Міжнародне співтовариство змусить Росію виплатити контрибуції Україні після того, як РФ зазнає поразки у війні. Про це сьогодні президент Польщі Анджей Дуда заявив у Таллінні під час брифінгу з президентом Естонії Аларом Карісом.

За словами Анджея Дуди, після того, як РФ зазнає поразки у війні проти України, їй доведеться компенсувати відновлення зруйнованих міст. "Навіть якщо війна закінчиться, Росії доведеться зіткнутися з наслідками. Україна має бути відновлена у міжнародно визнаних кордонах", — наголосив польський президент. За його словами, Росія має повною мірою компенсувати відновлення зруйнованих міст, і міжнародне співтовариство змусить країну-агресора зробити це. Він також наголосив, що винні у воєнних злочинах на території України мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

На питання про ситуацію після закінчення війни в Україні Дуда наголосив, що "жоден чесний лідер і жодна чесна держава не повірить, що нічого не сталося". "Це не може бути звичайною справою. Тому що такого не може бути, щоб людей вбивали, а потім вдавали, що нічого не сталося", — додав політик. Він зазначив, що не може собі уявити, щоб після того, що сталося з Росією та російськими компаніями, продовжували мати справу і вести бізнес.

Дуда також висловив сподівання, що всі європейські політики та представники бізнесу побачать, що "Газпром" не є "нормальною компанією", з якою можна співпрацювати. "Газпром" просто був російським способом проводити імперську політику. Це мало розширити вплив Росії у європейському просторі, призвести до контролю держав із допомогою енергетичного шантажу. Власне, це було метою. Просто контролювати Європу та вести бізнес, якщо це можливо”, — прокоментував президент.