Генерал армії США сказав, як Україна може уникнути сценарію довготривалої війни

Конкурент

Довготривала війна росії проти України призведе до подальшого кровопролиття та ескалації, тому росіянам не можна дозволити цього зробити.

Як передає «Укрінформ», про це заявив чотиризірковий генерал армії США, Верховний головнокомандувач Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі у 1997-2000 роках Веслі Кларк під час спеціальної військової панелі Київського безпекового форуму.

«Коли кажуть про тривалу війну, це означає непотрібне кровопролиття в Україні і подальша ескалація. Я думаю, що наша відповідь має бути простою: неправильною, нечесною, нерозумною і поганою стратегією є продовжувати цю війну, нам не потрібна тривала війна. По-перше, через те, що вона спричинить Україні. Але, крім того, може залучитися Китай, і hосія може мобілізувати додаткові війська, і це не та стратегія, з якою ми можемо миритися», – наголосив він.

Генерал вважає, що попередити такий сценарій можна кількома шляхами.

«Якщо в України буде бойова спроможність відкинути російські війська на Донбасі, розрізати поступово їхні сили в Херсоні, в Херсонській області, закрити їм доступ до Криму і йти у двох напрямках, і на сході, і на півдні, і розрізати їхні війська/

Крім того, треба отримати мобільні засоби захисту, і тоді закрити ці, якщо хочете, котли чи оточення у двох місцях. А для цього потрібні і танки, і РСЗВ, і гелікоптери, і літаки, такі як СУ, як F-16 тощо. І для цього потрібні належні логістичні спроможності та відповідні дані розвідки», – зазначив Кларк.

Генерал вважає, що Україна має використати вікно можливостей і перейти на стандарти НАТО.

«Якщо Україна має високі моральні стандарти, належний дух і мотивацію, отримає належне обладнання, озброєння і техніку, і в тому числі й Мі-35, інші види гелікоптерів і літаків від країн-друзів, то ми зможемо уникнути сценарію тривалої війни», – сказав Кларк.

На його думку, росія не має уявлення про те, що відбудеться, якщо швидко діяти.

«Звичайно, вони думають, що вони будуть постійно наступати і використовувати вогневу силу. Але цього не можна їм дозволити робити», – наголосив генерал армії США.

Нагадаємо: 13 травня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний показав у дії гаубиці М777 калібру 155 мм, які США передали українським військовим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: