Скринька ленд-лізу: ЗСУ потрібно багато чого, але питання в пріоритетах

Realist

Розмови про Ленд-ліз, який чомусь зійшов після 9 травня з перших шпальт, чутно дедалі менше. Бо люди, схоже, вирішили, що якщо підписали, то все тепер буде добре, само владнається та й взагалі - ленд-ліз замість нас воювати буде. Така собі універсальна пігулка в поєднанні з "вундервафльою", яка одразу після підписання розіб'є всіх ворогів а потім відбудує Україну. Проте не все так просто. Про відбудову поговоримо після війни. Ну а для початку розберем три головні помилки у сприйнятті інформації про ленд-ліз.

Читайте також: Ленд-ліз для України: що передбачає та яке історичне значення має

Отже, що є насправді і як помиляється більшість.

Помилка 1.

"По програмі ленд-лізу ми отримаємо все, що завгодно, у будь-якій кількості і взагалі - ми відкрили ящик з подарунками".

Ну, звісно, нададуть не все, про ядерну зброю можемо і не мріяти, про іншу зброю масового ураження також. Ну і треба пам'ятати, що ленд-ліз - це не передача у вічне користування і тим більше - не подарунок. Це більше нагадує лізинг, але з деякими уточненнями.

Помилка 2.

"За ленд-ліз будуть розплачуватися декілька поколінь українців".

Ну те, що розплачуватися доведеться - мабуть, так. Але коли на кону стоїть питання виживання та існування держави в принципі, то згадувати про гроші взагалі трохи недоречно, на мій погляд. І знов-таки - за знищену у боях техніку, згідно умов, не треба платити, а решту техніки взагалі можна просто повернути.

Помилка 3.

"Як тільки прийде озброєння, за тиждень максимум ми переможемо".

Це найстрашніша помилка з усіх, бо абсолютно не враховується багато факторів, як то: логістика, навчання військовослужбовців, а інколи навіть - необхідність змін в штатні структури військових частин. Думки військових та експертів на тему того, що в першу чергу нам необхідно, звісно, різні і вони можуть абсолютно не співпадати з тим переліком, який "замовило" військове керівництво.

Це цілком нормально, тому що вище керівництво виходить з логіки проведення військової кампанії, тому тут якраз той випадок, коли "начальству видніше".

Читайте також: Ленд-ліз для України: США вбивають одразу декількох зайців та отримують багато чого

Але що ж нам потрібно, на мій особистий погляд?

Виділимо лише 5 пунктів.

1.Артилерія.

Наші артилерісти якісно вище за російських, це визнаний факт, але кількісно противник має перевагу, тому артилерія є надважливим елементом ленд-лізу. В плані засвоєння та навчання теж немає особливих проблем, бо, по суті, різниця лише у таблицях стрільби, якщо розповідати спрощено.

2. Протиракетні системи.

Саме протиракетні, бо протиповітряні вже є і активно використовуються. Тут є момент з навчанням особового складу, бо системи є високотехнологічними, тому складними у застосуванні. Відповідно - більший термін навчання.

3. Ракетні комплекси та РСЗВ.

Пояснювати, думаю, і не треба. Навчання трохи простіше, ніж для ПРО, але теж не надпросте.

4. Бронетехніка типу БТР-БМП.

Новосформовані військові частини потребують великої кількості бронетехніки. Навчання не складне, багато часу не потребує. І, що важливо, ця техніка потрібна ще станом на вчора.

5. Авіація.

Скажу лише про те, що вона потрібна, але перевчити пілотів - на мій погляд, не проста задача, але не можу казати впевнено, бо не тямлю особливо у авіації.

Можна ще згадати танки, але там ситуація взагалі непроста, бо кількість людей у екіпажі Абрамсу відрізняється, тож треба вносити зміни у штати танкових частин, і так далі. А якщо брати взагалі, то нашій армії потрібно все - від набоїв до літаків. Це та сама ситуація, коли нехтувати чимось нема можливості, бо скільки місяців буде йти війна, - невідомо.

Але зрозуміло одне: пріоритети повинно розставляти лише військове командування, як я і казав, бо тільки воно знає плани майбутніх дій.

Читайте також: Право переможця: Україна повинна використати ленд-ліз для відродження авіації