Путін не змінив свої позиції щодо війни в Україні – Шольц

Букви

Про це Олаф Шольц розповів в інтерв’ю німецькому інтернет-порталу T-Online.

Відповідаючи на питання щодо того, чи змінились позиції Путіна щодо війни в Україні, німецький канцлер сказав: “Ні”.

Він додав, що за час повномасштабної війни Росії не вдалось досягти жодної поставленої мети: Україна не завойована, а українці майстерно та мужньо захищаються.

“НАТО не відступило, а навіть збільшило свої сили на східному фланзі Альянсу. А якщо до НАТО приєднаються Швеція та Фінляндія, Альянс стане ще сильнішим”, – наголосив Шольц.

Він також додав, що Росія зазнала чималих втрат у повномасштабній війні з Україною, які є набагато більшими, аніж втрати СРСР за десятиліття кампанії в Афганістані.

Шольц зауважив, що єдиним виходом для Путіна з цієї ситуації може стати домовленість з Україною.

“Я не знаю, чи сприймає Путін аргументи Заходу про те, що санкції шкодять Росії. У будь-якому випадку, Росія загнала себе в драматичну ситуацію. Ми просто бачимо, куди веде економічна ізоляція. Президент Росії повинен розуміти, що здатність його країни отримувати вигоду від світового прогресу заблокована, доки не настане справжній мир”, – додав канцлер ФРН. Нагадаємо, 12 травня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав прохання Фінляндії приєднатися до НАТО і запропонував “повну підтримку” Берліна після того, як президент і прем’єр-міністр Фінляндії оголосили про свою підтримку приєднання до Альянсу. У такий спосіб північна країна, що має спільний кордон із РФ, зробила черговий крок до членства у військовому альянсі.

Раніше міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок була вражена свідченнями подій у місті Бучі, що на Київщині, під час тимчасової окупації росіянами. Вона наголосила, що постачання зброї Україні унеможливить вчинення воєнних злочинів.

Також канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що президент РФ Путін своїми діями та висловлюваннями поставив під загрозу мир в усій Європі. І зазначив, що ФРН продовжить споряджати озброєння до України, оскільки іншого вибору керівництво РФ їм не залишило.