Зеленський зустрівся із сенаторами США на чолі з Мітчеллом Макконнеллом

24 канал

В Україну прибула делегація Сенату США на чолі з лідером республіканської меншості у верхній палаті Конгресу Мітчеллом Макконнеллом. Політики зустрілись із Володимиром Зеленським.

Український президент наголосив, що це потужний сигнал двопартійної підтримки України з боку Конгресу США та американського народу.

До речі Конгрес США має ухвалити додаткову допомогу Україні до 19 травня, щоб не було затримок

Зеленський подякував за лідерство Штатів щодо допомоги у нашій боротьбі не лише за свою державу, а й за демократичні цінності та свободи.

Ми дуже цінуємо це,
– наголосив Зеленський.

Росію треба визнати державою-терористом

Він додав, що Росія здійснює геноцид проти українського народу. Агресор скоює воєнні злочини, яких жахається весь світ, наприклад, тортури, масові розстріли, зґвалтування.

Президент відзначив особливу роль США у посиленні санкційного тиску на Росію. Зокрема, ухваленні Конгресом законів про заборону імпорту російської нафти та призупинення торговельних відносин з Росією та Білоруссю. Крім того, важливо посилювати тиск на банківський сектор країни-агресора.

"Вважаємо, що Росія має бути офіційно визнана державою – спонсором тероризму, – підсумував глава держави.

Зустріч Зеленського із сенаторами / Фото ОП:

Візити американських посадовців Допомога від США

До слова, 9 травня президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України. Він передбачає спрощений процес надання зброї нашій державі. Це історична подія, адже таку процедуру вдруге запустили після Другої світової війни.

Дивіться більше – Сенатори США зустрілись з Зеленським: