До Києва прибула делегація Сенату США, з нею зустрівся Зеленський

Гордон

До Києва 14 травня прибула делегація Сенату США. Її на Банковій зустрів президент України Володимир Зеленський, повідомив він у своєму Telegram.Очолив делегацію лідер республіканської меншини у верхній палаті Конгресу Мітчелл Макконнелл.
Зеленський наголосив, що цей візит потужний сигнал двопартійної підтримки України з боку Конгресу США та американського народу.

Під час зустрічі президент зазначив, що Україна бореться з російським агресором, захищаючи не тільки свою державу, а й демократичні цінності та свободи, право народів вільно обирати власне майбутнє, тоді як Росія вчиняє геноцид та воєнні злочини, яких "Європа не бачила з часів Другої світової війни", повідомив Офіс президента.
Зеленський подякував США за лідерство у підтримці України.
Зокрема, він наголосив на особливій ролі США у посиленні санкційного тиску на Росію. Наприклад, президент похвалив ухвалення Конгресом Сполучених Штатів законів про заборону імпорту російської нафти та зупинення торговельних відносин із Росією та Білоруссю.
"Розраховую на підтримку Сполученими Штатами подальшого посилення санкцій. Крім того, вважаємо, що Росія має бути офіційно визнана державою спонсором тероризму", наголосив Зеленський.
Президент назвав визначною подією для України набуття чинності американського закону про ленд-ліз і висловив сподівання, що Сенат США оперативно затвердить пакет додаткового фінансування для підтримки українського народу, який уже розглянули у Палаті представників і збільшили із $33 млрд до $39,6 млрд.