Говоримо "ні" зусиллям відновити СРСР, – президентка Угорщини засудила війну Росії проти України

24 канал

Нещодавно обрана президентка Угорщини Каталіна Новак засудила агресію Росії проти України. Під час церемонії інавгурації вона виступила з промовою, де порушила це питання.

Загалом Новак назвала 10 пунктів, в яких викладена позиція Угорщини щодо повномасштабної війни на території нашої держави. З-поміж іншого, нова президентка Угорщини закликала до розслідування воєнних злочинів Росії на території України та безумовного покарання винних.

Читайте також Угорщина натякнула, що їй треба до 750 мільйонів євро в обмін на згоду про нафтове ембарго

10 пунктів Угорщини щодо війни Росії проти України

За словами Новак, Угорщина засуджує агресію Путіна, зокрема збройне вторгнення у суверенну державу – Україну. Позицію своєї країни нова президентка Угорщини загалом вмістила у такі 10 пунктів:

Зверніть увагу Орбан планує блокувати санкції проти російського патріарха Кирила

Бажання налагодити стосунки з Польщею

Під час своєї інавгурації Каталіна Новак зазначила, що невдовзі приїде з візитом у Польщу, й це стане жестом налагодження відносин між Будапештом та Варшавою.

17 травня я їду до Варшави на зустріч з президентом Польщі. Шановний Анджей Дуда, я дякую вам за можливість поговорити, як годиться друзям,
– сказала Новак.

Зазначається, що раніше відмова Угорщини надавати Україні зброю та її спротив у запланованому ЄС ембарго на російську нафту негативно вплинули на стосунки між країнами.

Не пропустіть – Анджей Дуда переконаний у перемозі України і запевнив, що Росія платитиме контрибуцію: дивіться відео