На Росії вважають, що колективний Захід оголосив їм тотальну, гібридну війну

Рупор

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров на засіданні Ради із зовнішньої та оборонної політики 14 травня звинуватив світ у русофобії та заявив, що Росія "приймає виклик колективного Заходу".

За словами голови МЗС РФ, "колективний Захід оголосив Росії тотальну, гібридну війну", і важко передбачити, як довго це все триватиме, але "наслідки відчують всі". Лавров заявив, що така ситуація "зручна" в першу чергу для США, які "керують процесом з-за океану і водночас ослаблюють Європу, звільняючи ринки для своїх товарів".

"Ми робили все, щоб уникнути прямого зіткнення, але оскільки виклик кинутий, ми, звісно, його приймаємо", — сказав він.

Лавров також відзначив, що він здивований "абсолютно печерним русофобським сплеском". Він згадав і російських дипломатів, і діячів культури, і просто росіян, яких "переслідують". Водночас він сказав, що спроби західних політиків ізолювати Росію "приречені", і багато експертів "тихо, в кулуарах" це вже визнають.

Раніше Міністр закордонних справ Росії заявив, що серед цілей РФ — "звільнення світу від Заходу". Радник керівника ОП України Михайло Подоляк на це відреагував словами, що будь-які визволення з боку Росії несуть лише масові знищення.

Веніамін Цвєтков