Зеленський підписав закон про заборону проросійських партій

Букви

Про це свідчать дані відповідного законопроєкту.

Цей документ заборонятиме партії, діяльність яких спрямована на виправдовування або заперечення збройної агресії РФ проти України, а також людей, які її здійснювали або здійснюють.

Також, згідно з документом, статтю 60 Регламенту Верховної Ради доповнили новою частиною шостою, де зазначено, що “у разі затвердження президентом України рішення РНБО про припинення діяльності політичної партії, яка у ВР сформувала депутатську фракцію, діяльність такої фракції припиняється з моменту оголошення про це головою Верховної Ради”.

Варто зазначити, що Кабінет міністрів України протягом місяця з моменту набуття чинності закону зобов’язується внести на розгляд Ради законопроєкт про наслідки ухвалення судом рішення про заборону політичної партії для статусу депутатів місцевих рад. Нагадаємо, що раніше у Верховній Раді України створили депутатську групу “Платформа за життя та мир” на чолі з Юрієм Бойком. До групи увійшли народні депутати від партії ОПЗЖ “Опозиційна платформа — За життя”, яка тимчасово зупинила свою діяльність.

Зокрема у парламенті тимчасово зупинила роботу фракція проросійської “Опозиційної платформи – За життя”.

Також увечері 12 квітня стало відомо про затримання українського нардепа від партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука. Нардепу, перебуваючи під домашнім арештом за підозрою у держзраді, вдалось втекти після початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Півтора місяця Медведчук переховувався, поки його не затримали співробітники СБУ.

Колишній президент Росії Дмитро Медведєв доволі емоційно зреагував на затримання одного із лідерів “ОПЗЖ”, підозрюваного у держзраді, Віктора Медведчука. Медведєв порадив українській владі “бути обережними та міцно зачиняти двері на ніч”.

Дмитро Пєсков, речник президента РФ Володимира Путіна, заявив, що Росія не вбачає можливості обміну арештованого нардепа “ОПЗЖ” Віктора Медведчука на полонених українських військовослужбовців.