Поставлю всі крапки над "і", – Подоляк висловився про евакуацію з Маріуполя та "Азовсталі"

24 канал

Всі українці сподіваються, що вдасться врятувати захисників українського Маріуполя. Активно пропонує свою допомогу Туреччина.

Про це сказав радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк, передає 24 канал.

До теми Часу немає, ми повинні були врятувати їх ще вчора, – дружина пораненого бійця в Маріуполі

"Я поставлю всі крапки над "і", щоб було все зрозуміло. Рекомендую нам не дуже активно коментувати ці теми, бо є переговори з російською стороною. Стосовно не тільки "Азовсталі", а взагалі всього того, що відбувається у Маріуполі. Це все дуже складно, тому кожне слово повинне бути обережним, щоб не зруйнувати крихкі домовленості, які в нас вже є", – сказав радник.

Росія хворобливо реагує на Маріуполь

За словами радника, для України принципово забрати всіх своїх захисників та цивільних. Мовиться також і про людей, які загалом залишились в Маріуполі.

Безумовно, про це йдуть перемовини. Для росіян це ключовий символ для спротиву України. Вони хворобливо сприймають все, що стосується Маріуполя,
– сказав Подоляк.

Зверніть увагу Ми ніколи не зможемо пробачити бездіяльність і байдужість світу, – дружина бійця "Азовсталі"

Якщо залишилась хоч якась людяність

Радник додав, що Україна рада всім посередникам у перемовинах. Зазначив, що Туреччина найактивніше допомагає прийти до рішення по формулі екстрадиції, коли третя країна забирає людей і вони таким чином уникають всіх поганих процедур, які готує ворог.

"Але є один нюанс і називається Росія. Вона не йде на поступки. Ми кажемо, що коли вони хочуть хоч якусь репутацію у світі, то повинні робити хоч якісь кроки. Наприклад, віддати нам і Туреччині людей", – розповів Подоляк.

Він вважає, що це буде якраз один з гуманітарних кроків, який скаже, що на Росію є хоч якась надія. Подоляк наголосив, що треба зі всім дуже обережно. Проте він впевнений, що результат переговорів буде.

Може зацікавити – вечірнє звернення Зеленського за 14 травня: дивіться відео