У Німеччині заявили про труднощі з наданням Україні заморожених активів РФ

Уніан
Бербок визнала наявність вагомих причин для передачі заморожених активів РФ Україні / фото УНІАН

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила про труднощі з наданням Україні заморожених активів РФ.

Про це Бербок сказала після зустрічі міністрів закордонних справ країн Великої сімки (G7) в замковому маєтку на курорті Вайсенгаус на Балтійському морі, пише DW.

"Доступ до заморожених активів юридично (...) не такий простий", - сказала політик.

Вона визнала наявність вагомих причин для передачі заморожених активів РФ Україні. Утім, вказала на те, що як санкції, так і такий крок мають бути узгоджені з нормами юридичної системи Німеччини, а також не викликати потенційних заперечень з боку Європейського суду.

Звертається увага, що раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба звертався з проханням до глав МЗС "Великої сімки" ухвалити відповідні закони, котрі уможливили б передачу заморожених російських активів, щоб покрити ними завдану шкоду внаслідок війни.

"Йдеться про сотні мільярдів доларів США в Європі", - сказав Кулеба. Росія має заплатити за війну політично, економічно, а також і фінансово, додав очільник МЗС України.

Вас також можуть зацікавити новини: Глава МЗС Німеччини: мир на умовах Путіна стане запрошенням до наступної війни У МЗС Німеччини пояснили, чому у них "немає радості з приводу поставок танків Україні" Глава МЗС Німеччини анонсувала сучасне озброєння для України